טלפון 1-700-500 789
איבוד זיכרון תלוי גיל פוספטידילסרין אקטיב בריין ספרות מקצועית מחקרים קליניים צור קשר
דף הבית
המטפלים שלנו
לחץ נפשי (Stress)
בעיות קשב וריכוז
זיכרון וקוגניציה
ספורט
איכות המוצר
הדרכה ומידע
1-700-500-789
לכל שאלה על אקטיב בריין, מלא את הפרטים והתשובה תשלח ישירות לדוא"ל שלך

איבוד זיכרון תלוי גיל

מספר רב של אנשים מבוגרים נאלצים לחיות ולהתמודד עם בעיות זיכרון וירידה קוגנטיבית כללית כחלק מתהליך הזדקנות נורמאלי. למרות זאת בעיות אלה כאשר הם מפריעות לנו בחיי היום יום,  עשויות להיות מטרד אמיתי לאדם החווה אותם. מחקרים רבים נערכו בשנים האחרונות על מנת להבין ולטפל בבעיה

מבוא

איבוד זיכרון תלוי גיל הינו מצב שכיח המאופיין בתסמינים מאוד קלים של ירידה קוגניטיבית המתרחשים כחלק מתהליך ההזדקנות הנורמאלית. במבחנים אובייקטיביים התסמינים כוללים האטה כללית בעיבוד ואחסון מידע חדש וירידה כללית ביכולת לבצע משימות הקשורות לתפקוד הקוגניטיבי (כגון, זיכרון, ריכוז, ויכולות ארגון). תלונות סובייקטיביות מאנשים עם ליקוי זיכרון תלוי גיל קשורות בדרך כלל לקושי זכירת שמות ומילים.  ההבנה הנוכחית של איבוד זיכרון תלוי גיל מצביעה על כך שמצב זה הוא תוצאה של שינויים פיסיולוגיים במוח המזדקן ולא הפרעה נוירולוגית ספציפית. כמו כל איבר אחר בגוף, המוח המזדקן אינו מתפקד באותה מידה כפי שתפקד בעבר.

אבחון

אבחון והערכת איבוד זיכרון תלוי גיל  כוללים בדיקות נוירולוגיות, בדיקת מצב נפשי, הערכות נוירו פסיכולוגיים ופסיכיאטריות. בדיקה גופנית הכוללת בדיקות מעבדה וסקירה של ההיסטוריה הרפאית של המטופל ותרופות שהמטופל נוטל כעת. מגדירים איבוד זיכרון תלוי גיל  כאשר הערכה ואבחון הנבדק מראים ירידה יחסית ליכולת ולרמתו הקודמת של הנבדק ללא ראיות של מחלה נוירולוגית או סיבה רפואית אחרת. כאשר הבדיקות  הפסיכומטריות והתפקוד הקוגניטיבי הוא בטווח הנורמאלי לגיל ולירידה הקוגניטיבית אין השפעה משמעותית על היכולת לבצע פעילויות יומיומיות בעבודה או בבית הנבדק מוגדר כמאבד זיכרון תלוי גיל. 

אפשריות טיפול 

שמירה על בריאותנו. גם כאשר הערכה מראה שהסימפטומים של האדם הם רק איבוד זיכרון תלוי גיל ולא בעיית זיכרון רצינית יותר, האדם עדיין נשאר עם הקושי של החיים ועם בעיה מטרידה של שיכחה. למרות שאין טיפולים תרופתיים  לתסמינים של איבוד זיכרון תלוי גיל,  אסטרטגיות ניהול זיכרון ותזונה עשויים לעזור לאדם להתגבר על חלק מהתסמינים.

טיפול תזונתי

מאות מחקרים מראים כי תוספת יומית של אקטיב בריין פוספטידילסרין מהווה פיתרון תזונתי יעיל לטיפול באיבוד זיכרן תלוי גיל כמו גם שיפור יכולת ריכוז, שיפור יכולת הארגון והריכוז,  הקלה במצבי לחץ ודיכאון.

 מדוע חשוב להעריך איבוד זיכרון תלוי גיל

איבוד זיכרון תלוי גיל יכול להיות בעייתי לאדם ולהשפיע על הפרודוקטיביות ואיכות החיים שלו. למידת הסיבות והטיפולים האפשריים למצב  עשוי להוביל להיפוך או למניעת הבעיה.

התסמינים של איבוד זיכרון תלוי גיל שאדם עלול להיתקל עשויים לגרום לפחד או חרדה מוצדקת משום שאלו יכולים להיות סימנים ראשונים של מחלת אלצהיימר או ליקוי חמור אחר. תפקידה של הערכה להרגיע את פחדיו של אדם, ומספקת תמונה מדויקת האם קיימות סיבות רפואיות הגורמות לסימפטומים. הערכה אחת לכמה שנים יכולה לעזור לפקח על תסמינים אלו לאורך זמן.

 

 האתר נבנה על ידי אינדיגו עיצוב ואתרים