טלפון 1-700-500 789
איבוד זיכרון תלוי גיל פוספטידילסרין אקטיב בריין ספרות מקצועית מחקרים קליניים צור קשר
דף הבית
המטפלים שלנו
לחץ נפשי (Stress)
בעיות קשב וריכוז
זיכרון וקוגניציה
ספורט
איכות המוצר
הדרכה ומידע
1-700-500-789
לכל שאלה על אקטיב בריין, מלא את הפרטים והתשובה תשלח ישירות לדוא"ל שלך

זיכרון וקוגניציה

הקשר בין גיל מתקדם ושכחה יכול להיות נושא מצוין לבדיחות כמו גם למצבים מביכים. לעתים קרובות אנו מתייחסים למצב כמובן מאליו רק מעטים מאתנו שואלים עצמם מדוע זה קורה?

מומחים מצאו את התשובה בתרכובת שומנית חיונית הנקראת פוספטידילסרין.

הגוף שלנו זקוק לפוספטידילסרין כדי לבנות את מעטפת תאי המוח (ממברנות) ולשמור על המעטפת נוזלית,  גמישה וצעירה על מנת שיוכלו להשחרר מוליכים עצביים חשובים כמו אצטילכולין ודופאמין. בדרך כלל הגוף שלנו מייצר את כל הפוספטידילסרין הדרוש לתפקודו התקין. עם זאת, כאשר אנו מגיעים לגיל מבוגר ובשל סיבות נוספות כמו לחץ,  תזונה לקויה,  מחלות מטבוליות, הרמות של מולקולה חשובה זו - פוספטידילסרין מתחילות לרדת . מחסור בפוספטידילסרין קשור לירידה בזיכרון ובכלל זה למחלות נפשיות כמו דיכאון, אלצהיימר ופרקינסון בקרב אנשים בגיל העמידה וקשישים.

מאחר והמשותף לירידה קוגנטיבית וליקויים בתפקודים העצביים בגיל המבוגר הוא מחסור בפוספטידילסרין, מומחים רבים מאמינים כי תוספת של פוספטידילסרין תוכל שפר ואף לבטל סימפטומים אילו.

אליזבט סומר מסבירה בספרה "תזונה & מצב רוח": תוספת של פוספטידילסרין עשויה לשחזר את הממברנה ולהגדיל יצור של כימיקלים חיוניים במוח כמו גם מאזנת את הורמון הסטרס (קורטיזול), מחדשת קשרים בין תאים ומשפיע על הפעילות בכל מרכזי המוח בעיקר הגבוהים כגון,  קליפת המוח ההיפותלמוס ובלוטת יותרת המוח.

במילים אחרות תוספת של פוספטידילסרין עשויה להחזיר את החיוניות למוח ולהשיב תפקודים שחשבת שאבדו.

פוספטידילסרין תוסף התזונה היחיד שנבדק במחקרים קליניים  ונמצא כי ביכולתו להחזיר תפקודי מוח שנפגעו עקב גיל. היחיד שאושר להתוויה ע"י ה-FDA  בשנת 2003

יתר על כן, מחקרים קליניים הראו באופן גורף את היכולת המדהימה של פוספטידילסרין כטיפול אלטרנטיבי בבעיות קוגניטיביות,  יש מחקר המראה כיצד תוספת של פוספטידילסרין מחזירה את הגיל הכרונולוגי של תאי עצב עד 12 שנים לאחור. 

פוספטידילסרין נותן תקווה לאנשים הסובלים מירידה קוגניטיבית,  פרופ' פריס קיד מציין בספרו: "פוספטידילסרין האמצעי הטוב ביותר עבור שיפור הזיכרון ושימור תפקודי מוח גבוהים אחרים "

הבחירה להוסיף פוספטידילסרין לתזונה עשויה להועיל במיוחד למי שכבר חווה ירידה קוגניטיבית  הקשורה לגיל.

סקירה של למעלה מ -3,000 מאמרים ומחקרים על אלפי נבדקים הוכיחו כי פוספטידילסרין משפר תפקודי מוח גבוהים כמו היכולת לזכור טוב יותר,  להיות מרוכז יותר,  מאורגן יותר ובמצב רוח טוב יותר.האתר נבנה על ידי אינדיגו עיצוב ואתרים